Talenty na start – rozpoczęła się druga edycja Szkoły Przywództwa KGHM „Przewodnicy”

30 studentów i absolwentów rozpoczęło zajęcia w ramach drugiej edycji Szkoły Przywództwa KGHM „Przewodnicy”. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach przygotowujących do pracy w biznesie, administracji lub w organizacjach pozarządowych.

Projekt KGHM „Przewodnicy” został zainagurowany w 2019 roku. Tegoroczne zajęcia prowadzone są przy zachowaniu wszystkich, zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, zasad bezpieczeństwa dotyczących pandemii koronawirusa. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania dystansu, mają zapewnione maseczki ochronne i środki do dezynfekcji.

Liderzy rozwoju poszukiwani

Tegoroczni „Przewodnicy” to studenci i absolwenci uczelni z całej Polski, w tym Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu czy Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród nich znalazł się Dawid Szkurat, pracownik oddziału KGHM, Zakłady Górnicze Polkowice – Sieroszowice.

Zależy mi zwłaszcza na zdobyciu wiedzy praktycznej z zakresu zarządzania ludźmi. Pierwsze wykłady były niezwykle interesujące i liczę na dużą dawkę wiadomości. Prowadzący zajęcia byli bardzo otwarci na pytania i dyskusję o zagadnieniach związanych z przywództwem – mówi Dawid Szkurat.

Szkolenia i praktyka

Zajęcia w ramach Szkoły Przywództwa KGHM prowadzą najwyższej klasy eksperci – menedżerowie KGHM Polska Miedź S.A. oraz uznani specjaliści z Polski i Stanów Zjednoczonych. Wśród tych ostatnich znajdą się m.in. emerytowani generałowie Sił Zbrojnych USA, którzy obecnie pracują w renomowanej firmie doradczej The Spectrum Group.

W ramach drugiej edycji Szkoły Przywództwa uczestnicy wezmą udział w wykładach i warsztatach z zakresu przywództwa i zarządzania strategicznego, gospodarki, podstawowych zjawisk dotyczących mechanizmów finansowych przedsiębiorstw oraz komunikacji i wystąpień publicznych.