Zakończenie Szkoły Przywództwa KGHM “Przewodnicy”

W niedzielę zakończyła się trzecia i tym samym ostatnia sesja Szkoły Przywództwa KGHM. Za nami cały blok szkoleniowy i egzamin. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z sesji oraz z informacjami na temat dalszych losów “Przewodników”.

Pierwszego dnia sesji uczestnicy mieli okazję podnieść swój poziom w zakresie finansów i rachunkowości. Podczas zajęć z dr. Marią Kukurbą (Politechnika Warszawska) “Przewodnicy” zapoznali się z podstawami rachunkowości, sprawozdaniami finansowymi oraz analizą wskaźnikową na podstawie sprawozdań finansowych wybranej spółki. Cześć warsztatowa poświęcona była budżetowaniu i optymalizacji wydatków.

Wprowadzeniem do ostatniej, finałowej części Szkoły Przywództwa KGHM były zajęcia z “Lobbingu zasobów w organizacji”. Warsztaty poprowadziły: Dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników KGHM Arleta Chorąży oraz Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji KGHM Lidia Marcinkowska-Bartkowiak. Podczas zajęć poruszono takie zagadnienia, jak: mówienie językiem korzyści, motywowanie i komunikowanie potrzeb oraz szukanie korzyści dla wszystkich stron dialogu.

Zwieńczeniem sesji i całego programu była gra negocjacyjna oddająca realia funkcjonowania dużej organizacji. Zadaniem uczestników, posiadających również cele indywidualne, było przekonanie Zarządu fikcyjnej spółki do wdrożenia dwóch równoległych projektów, wpisujących się w nową strategię firmy, ale przy ograniczonym budżecie. Gra stanowiła zadanie egzaminacyjne, wskazujące kto jest prawdziwym “Przewodnikiem”.

Wyniki egzaminu i tym samym lista nagrodzonych uczestników – najlepszych “Przewodników” – zostaną ogłoszone podczas uroczystego zamknięcia Szkoły Przywództwa KGHM. Odbędzie się ono 11 października w Legnicy w ramach Gali Związku Pracodawców Polska Miedź. Już teraz serdecznie zapraszamy na wspomniane wydarzenie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzorowe zaangażowanie w cały projekt oraz dyscyplinę i motywację. Do zobaczenia w Legnicy!