Projekt “Przewodnicy” oficjalnie wystartował!

W dniach 22-25 sierpnia odbył się pierwszy zjazd Szkoły Przywództwa KGHM. Trzydziestka uczestników przez cztery dni intensywnie szkoliła się w obszarach wiedzy i kompetencji, które w przyszłości pozwolą im przewodzić dużym organizacjom. Nauczycielami byli m.in. amerykańscy wojskowi: gen. David Huntoon i adm. Lou Crenshaw a także menedżerowie wysokiego szczebla z KGHM Polska Miedź SA: prezes Marcin Chludziński, Andrzej Kensbok i Piotr Chęciński.

– Szkoła Przywództwa „Przewodnicy” to dla nas projekt z wielu względów strategiczny. Po pierwsze największe polskie spółki mają w mojej ocenie szczególną powinność względem całego społeczeństwa. Ale jest też drugi bardzo prozaiczny powód – chcemy by nasze przyszłe kadry to byli ludzie najzdolniejsi, gotowi do podejmowania wielkich wyzwań i budowania siły polskiego biznesu – podkreśla prezes KGHM Marcin Chludziński, z którym uczestnicy także mieli okazję się spotkać podczas mniej oficjalnej części zajęć. – Cieszę się, że w bardzo krótkim czasie wyłoniliśmy grupę szczególnie zdolnych i zmotywowanych młodych ludzi, którzy dzięki pomocy naszej firmy zdobywają międzynarodową wiedzę i unikalne kompetencje. Jestem przekonany, że za kilka lat zdobyte tutaj doświadczenia i relacje z pomogą naszym „Przewodnikom” osiągać szczyt działalności naukowej, zawodowej oraz społecznej – dodaje.

Generał porucznik David Huntoon Jr. w trakcie swojej kariery był m.in. zwierzchnikiem Akademii Wojskowej USA w West Point, dowódcą Kolegium Wojskowego Armii Stanów Zjednoczonych oraz dyrektorem US Army ds. Strategii, Planów i Polityki. Wiceadmirał Lou Crenshaw pełnił funkcje m.in. dowódcy powietrznej grupy bojowej jednego z amerykańskich lotniskowców, zastępcy szefa operacji Marynarki Wojennej ds. zasobów, a także dyrektora US Navy ds. programowania i budżetowania.

Obu panów, którzy mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami, zasobami oraz projektami strategicznymi, do wizyty w Polsce skłoniły współpraca z miedziowym koncernem oraz uczestnictwo w Szkole Przywództwa KGHM „Przewodnicy”. Amerykańscy wojskowi to niejedyni wykładowcy w szkole stworzonej przez jedną z największych polskich firm. Wśród prelegentów są również eksperci z samego KGHM – dyrektor naczelny ds. projektów strategicznych Andrzej Kensbok, dyrektor Departamentu Analiz Regulacyjnych i Strategicznych Radosław Żydok oraz dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Piotr Chęciński.

Szkoła Przywództwa KGHM “Przewodnicy” realizowana jest w trzech sesjach wyjazdowych: 22-25 sierpnia, 14-15 września i 28-29 września. Projekt prowadzi Fundacja Innowacje i Dziedzictwo Kulturowe Revimine przy wsparciu KGHM Polska Miedź S.A.